LSSD Children’s Champions

 

 

Jackrabbit Club Champ

5&Under Girls

6-7 Girls

8-9 Girls

10-11 Girls

12-13 Girls

2012

Lappe Nordic

Charlotte Ailey

Simone Poulin (Atom6-8)

 

Tessa Schwar (PeeWee9-11)

Marina White (Midget)

2011

?

Anna Schwar

Faye Mesich

Tessa Schwar

Marina White

Laura Inkila

2010

Lappe Nordic

Danika Whitaker

-

Heidi Stewart

Marina White

Laura Inkila

2009

Big Thunder

Simone Poulin

-

Tessa Schwar

Leah Drost

Camille Hamm

2008

Kamview Jackrabbits

Simone Poulin

Kiersten Ek

Marina White

Sadie White

Basia Gunka

2007

Big Thunder

-

Tessa Schwar

Laura Inkila

-

Moira Haggerty

2006

Lappe Nordic

Tessa Schwar

Brenna Randall

Laura Inkila

Barbara Gunka

Lindsay Inkila

2005

Lappe Nordic

Tessa Schwar

Laura Inkila

Sarah Hay

Tess Ryan

Lindsay Inkila

2004

Lappe Nordic

Brenna Randall

Laura Inkila

Barbara Gunka

Lindsay Inkila

Kara Jaspers

2003

Lappe Nordic

Laura Inkila

Rachael Stoot

Stephanie Drost

Lindsay Inkila

Christina Groulx

2002

Kamview Jackrabbits

Rachael Stoot

Barbara Gunka

Lindsay Inkila

Kara Jaspers

Christina Groulx

2001

Kamview Jackrabbits

Rachael Stoot

Barbara Gunka

Kara Jaspers

Christina Groulx

Seija Grant

2000

Lappe Nordic

Laura Inkila

Lindsay Inkila

Lauren Lankester

Andrea Scocchia

Rianne Ranta

1999

Marathon XC

 

Kayla Richard

Andrea Scocchia

Robin McGill

Julie Facey-Crowther

1998

Kamview Jackrabbits

 

Aery Binen

Andrea Scocchia

Kimerly Baskin

Sheila Meech

1997

Marathon XC

 

Erin Tribe

Monica Ranta

Emily Carl

Catherine Bode

1996

Lappe Nordic

 

Andrea Schcchia

Karen Schwantz

Cheila Meech

Alissa Pera

 

 

 

 

 

 

 

 

5&Under Boys and Girls

5&Under Boys

6-7 Boys

8-9 Boys

10-11 Boys

12-13 Boys

2012

 

-

Edwyn Schwar (Atom6-8)

 

Emile Hamm (PeeWee9-11)

Toby Quinn (Midget)

2011

Sam Chisolm

Eddy Schwar

Erik Schlyter

Emile Hamm

Fergus Foster

2010

Cedric Martel

Max Hillman

Kai Meekis

Emile Hamm

Fergus Foster

2009

 

Edwyn Schwar

Max Hollman

Nathan Hay

Tony Gunka

Angus Foster

2008

 

Max Hollman

Niklas Harkonen

Toby Quinn

Fergus Foster

Julien Frietag

2007

 

Edwyn Schwar

-

Tony Gunka

-

Nicholas Dumontier

2006

 

Niklas Harkonen

Kyle Shiptson

Stuart Maclean

Colin Pendziwol

Petri Bailey

2005

 

Nathan Hay

Ryan Pendziwol

Matthiew Day

Colin Pendziwol

Jeremy Hecker

2004

 

Kyle Shipston

Stuart MacLean

Colin Pendziwol

Petri Bailey

Todd Inkila

2003

 

Ryan Pendziwol

Matthiew Day

Colin Pendziwol

Gabe Viljakainen

Luke Viljakainen

2002

 

Cameron Oliver

Colin Pendziwol

Petri Bailey

Todd Inkila

Brayden Jaspers

2001

 

Cameron Oliver

Steve Sprott

Jimmy Gunka

Brayden Jaspers

Evi Pulkki

2000

 

Colin Cheung

Michael Lankester

Todd Inkila

Brayden Jaspers

Chris Butler

1999

Ian Crofts

 

Jimmy Gunka

Johnathon Hollway

Jeremiah Giiliano

Brodie Marshall

1998

Lindsay Inkila

 

Todd Inkila

Russell Kurikka

Chris Butler

Arne Stinchcombe

1997

Mathew Sellick

 

Benjamin Guthrie

Christian Carl

Brodie Marshall

Kevin Metza

1996

Todd Inkila

 

Russell Kurikka

Christian Carl

Sean Crowley

Loic Ransom